Топ 10 книжок з програмування для розробника початківця

Топ 10 книжок з програмування для розробника початківця

Топ 10 книжок з програмування для розробника початківця

Хотілось би зазначити, що професійна література – не панацея. Мало читати якусь книжку, якою б розумною вона не була. Намагайтеся прожити та зрозуміти кожен рядок та кожне слово, яким автор звертається до вас! 

Ми відібрали тільки найкращу літературу, яку цінують і люблять розробники з усього світу! В книжках ви знайдете не тільки суто технічну, складну інформацію, а і те, як правильно мислити розробнику, знаходити рішення, розуміти алгоритми. Завдяки професійній літературі, процес вашого навчання буде відбуватися простіше та швидше. 

Роберт Мартін “Чистий Код” 

Справжня біблія програмістів. Її люблять читати як профі, так і розробники, які тільки починають свій шлях. Варто зауважити, що думки автора зможуть оцінити тільки ті розробники, які вже мають певні базові знання. 

Томас Кормен, Чарльз Лейзерсон, Рональд Рівест та Кліффорд Штайн “Алгоритми: побудова та аналіз”

Назва книжки говорить сама за себе. ЇЇ часто цитують та використовують на різних курсах з програмування та в інститутах. Особливість роботи в “мові авторів”, яка є доступною для розробників різного рівня. 

Том Демарко, Тімоті Лістер “Вальсуючи з ведмедями” 

Автори бестселера Peopleware, розповідають про те, з  чим ти стикнешся в роботі розробника. А саме ідентифікація та управління ризиками та навіть, як отримати від них вигоду. Книжка складається з п’яти частин. Всі вони пов’язані, тому краще читати повністю. 

Чарльз Петцольд “Код. Таємна мова інформатики”

Детальний опис принципів роботи процесора та інших комп’ютерних пристроїв. Варто зазначити, що друкований варіант книжки ілюстрований. А сам автор має цікаву форму подачі інформації, з долею іронії. Навіть назви глав змушують зацікавитись: “Анатомія ліхтарика”, “За бітом біт”, “Під шерех шин”, “Там за поворотом” та інші. 

Ерік Фрімен, Елізабет Робсон “Патерни проєктування”

Хочеш заговорити з колегами на “таємній мові проєктування”? – Тоді вам потрібна ця книжка. Опис реальних кейсів з досвіду про використання патернів у Java API, принципи ОО-програмування, найкращі практики, які легко використати в роботі, та багато іншого.  

Брайан Холл “Beej’s Guide to C Programming”

Книжка невеликих розмірів, яку можна прочитати за декілька днів. Містить інформацію про написання та блоки коду, функції, структуру даних, динамічну пам’ять. Навіть, якщо на початку матеріал буде здаватися важким, в кінці інформація структурується, і в голові наведеться порядок, з повним розумінням вираження автора. До речі, для викладення, Брайан Холл використав в книзі мову С. 

Алан Купер “Психлікарня в руках пацієнтів”

В чому різниця між інтерфейсом та взаємодією? Як не збожеволіти в перенасиченому інформацією світі, ба більше, зробити його краще? Одна з основних тез автора: програмування має передувати проєктування. В книзі викладені унікальні думки автора, а не просто збірка відомих фактів. Розширення кругозору кожного! 

Чарльз Северанс “Python for Everybody: Exploring Data Using Python 3”

Виглядає переконливо. Проте не поспішайте лякатися і відкладати книжку до “кращих часів”. Вперше матеріал був опублікований у 2016 році. Тобто, вся приведена інформація актуальна та “свіжа”. Книга ще не набула великої популярності, проте всі, хто вже встиг з нею познайомитись, підкреслюють унікальність та простоту. Чарльз Северанс – доцент клінічного факультету Школи інформації Мічиганського університету, де викладає курси інформатики; він також викладав інформатику в Університеті штату Мічиган. Чарльз намагається спростити бачення Python, як важкої для вивчення мови. 

Мажед Маржи. «Scratch для дітей»

Ви прочитали цю статтю, загуглили цю книжку, а вона виявилась дитячою! Це правда. Матеріал рекомендовано дітям від 8 років. Виявляється, світ програмування відкритий навіть для найменших жителів планети. Проте, якщо у вас нема дітей, це не означає, що книжка не буде корисна вам, якщо ви захотіли вивчати програмування. Ви познайомитесь з основними ідеями та концепціями. Цікавий факт, що автор книжки працює старшим розробником General Motors. 

Список додаткової літератури, якщо ця підбірка здалась надто простою: 

  • Джон Еріксон “Хакінг Мистецтво експлойта”; 
  • Девід Томас, Ендрю Хант “Програміст-прагматик”; 
  • Корі Альтхофф “Сам собі програміст. Як навчитися програмувати та влаштуватися в Ebay?;
  • Пітер Сейбел “Програміст за роботою. Роздуми про ремесло програміста” ;
  • Ерік Еванс “Предметно орієнтоване проєктування (DDD). Структуризація складних програмних систем».
Share